Wolontariat

Działanie na rzecz innych, wzajemna pomoc i umiejętność życia w społeczeństwie to wartości, których uczymy naszych podopiecznych nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Dając światu coś od siebie dajemy również wspaniały przykład naszym dzieciom i budujemy ich zaangażowanie w działania charytatywne.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

12 stycznia 2014 roku czternaścioro wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w 22 Finale Wielka Orkiestr Świątecznej Pomocy. Naszym zadaniem było zbieranie pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu do leczenia osób starszych i niemowląt. O godzinie 9:00 zebraliśmy się w Urzędzie Dzielnicy Ursus gdzie odebraliśmy puszki, identyfikatory i naklejki. Chociaż ta niedziela nie należała do najpogodniejszych dni w roku to wszyscy wolontariusze przybyli punktualnie na miejsce zbiórki i dzielnie rozdawali naklejki. Łącznie zebraliśmy 9622 zł.

Licytacja charytatywna na rzecz dzieci z Rwandy

24 marca 2014 podczas prezentacji trymestralnych nasz Klub zorganizował licytację charytatywną na rzecz dzieci z Rwandy o których opowiadała nam Siostra Maria ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Licytowanych było 18 ręcznie robionych mozaik z bambusa oraz 3 obrazy olejne. Nabyć też można było zestawy z afrykańską herbatą.

Współpraca z Dziennym Domem pobytu Seniora

Wiosną 2014 roku nasz Klub zaczął współpracę z Dziennym Domem Pobytu Seniora w Ursusie. Od tej pory grupy składające się z paru osób, co środę odwiedzały osoby starsze by spędzić z nimi czas. Pierwsze spotkanie odbyło się z Panią Dyrektor DDPS. Wyjaśniła nam na czym będą polegać te spotkania. Pani Dyrektor mówiła, że przebywanie z młodymi ludźmi pozytywnie wpływa na Seniorów. Do tej pory odbyło się pięć spotkań, podczas których wspólnie rozmawialiśmy i graliśmy w różne gry.

Obrazki z licytacji charytatywnej na rzecz dzieci z Rwandy


Szkolne koło wolontariackie
Założeniem programu Szkolnego koła wolontariackiego jest wykorzystanie otwartości i ciekawości świata młodego człowieka. Szkolne koło wolontariackie  działa tam gdzie może służyć ludziom,... Dowiedz się więcej