Przeciw wojnie! Koncert solidarności z Ukrainą

Wolskie Centrum Kultury wspólnie z Fundacją Daj Mi Czas i artystami, którzy wystąpią na scenie Domu Społecznego przy Obozowej 85, zapraszają na bardzo ważne dla nas wszystkich wydarzenie.
Gramy, by wyrazić nasz sprzeciw wobec rosyjskiej inwazji w Ukrainie i zebrać środki na działania pomocowe Fundacji Daj Mi Czas dla osób dotkniętych wojną.
Zachęcamy do dobrowolnych wpłat w dniu wydarzenia, do puszki Fundacji Daj Mi Czas.

Wszyscy artyści zaangażowani w projekt zrezygnowali z honorariów.

Wystąpią:

 • Kuba Sienkiewicz
  Wokalista słynnych Elektrycznych Gitar zagra solowy koncert.
 • Rafał Olbrychski
  Założyciel zespołu Reds, w swoim repertuarze ma piosenki m.in. Wojciecha Młynarskiego, Boba Dylana i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wystąpi w towarzystwie Dawida Piskorza (klawisze, instrumenty perkusyjne).
 • Trawnik
  Kto nie zna Sztajerskiej! W niektórych kręgach fanów stołecznego folkloru Trawnik uchodzi za kultowy. Zagra też ska, reggae, rock&roll i punk rock.
 • Margarita Udovichenko & Ritchie Palczewski
  Duet ukraińskiej tradycyjnej pieśniarki z Charkowa, związanej z zespołem Summana i Nowa Kukawica oraz polskiego gitarzysty, który grał m.in. w składzie Ani Rusowicz. Tym razem zagra na tradycyjnym greckim instrumencie, buzuki.
 • Gwidon Cybulski
  Multi-instrumentalista, wokalista, pedagog; gra na instrumentach etnicznych: balafony, djembe, konga, tabla, didgeridoo, drumle, gitara, harmonijki ustne. Autor muzyki i tekstów piosenek.
 • Maciek Służała
  Na co dzień jest dźwiękowcem w Wolskim Centrum Kultury. Gra własne kompozycje na gitarę akustyczną. Laureat wielu przeglądów i festiwali muzyki autorskiej.
 • Kto Nie Kocha Pieszczocha
  Mówią o sobie „zjawisko muzyczno-towarzyskie”. Płocko-warszawski zespół w składzie: Michał Kot, Jacek Sokołowski i Michał Śmigrodzki, gra głównie punk w klimacie gothic rock.
 • Bimber Poland
  Polski zespół rock’n’rollowo – punkowy, w składzie Krzysztof Zawadka, Dariusz Boratyn, Krzysztof Aleksander Gruszka i Piotr Pawłowski
 • Kuba Płucisz i Goście
  Lider zespołu to założyciel polskiej grupy rockowej IRA, gitarzysta rockowy, kompozytor, autor tekstów. W składzie projektu muzycznego „Kuba Płucisz i Goście” wystąpili m.in. Damiana Ukeje.
 • Amulet
  Ukraiński zespół grający muzykę rockową z elementami folku w składzie: Wasyl Wadiuk, Aleksander Mychajlenko, Razmik Awetysian, Dawid Keszjan.

O naszym partnerze:
„Fundacja „Daj mi czas” we współpracy z Polskim Ośrodkiem Edukacji Montessori oraz z wieloma ludźmi dobrej woli w Polsce, podejmuje akcje pomocy ofiarom niesprawiedliwej wojny w Ukrainie.
Wolontariusze wykazują wiele serca, szczodrości, inicjatywy i gotowości do poświęceń, odpowiadając na potrzeby uciekających z Ukrainy. Zakres działań Fundacji „Daj mi Czas” opiera się głównie na niesieniu pierwszej niezbędnej pomocy w zakresie: wyżywienia, noclegu (tymczasowego oraz docelowego), transportu, pomocy tłumacza, pomocy medycznej, prawnej, materialnej i finansowej.
Fundacja „Daj mi czas” posiada status prawny organizacji pożytku publicznego, a jej celem statutowym jest podejmowanie wszelkich działań na rzecz ogółu społeczności, zwłaszcza osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, w polepszeniu ich sytuacji życiowej, zawodowej i zdrowotnej oraz w zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy i umiejętności zawodowych”


Проти війни
Концерт солідарності з Україною

Вольскій Центр Культури спільно
з Фондом Дай Мені Час і артистами, запрошують на дуже важливе для нас всіх подію. Ми граємо, щоб висловити наш спротив по відношенню до російського вторгнення в Україні і зібрати фінансову допомогу на благодійні дії Фонду Дай Мені Час для осіб зачеплених війною.

9.04 години 16:30-22:00
Dom Społeczny Obozowa 85
Вступ вільний

Serdecznie zapraszamy.

Poniżej link do strony Woskiego Centrum Kultury

https://wck-wola.pl/repertuar/przeciw-wojnie-koncert-solidarnosci-z-ukraina/